Ginekologia i położnictwo na co dzień

Ginekologia i położnictwo na co dzień

Organizator: Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Medycyny
Miejsce: Hotel Mercure Wrocław Centrum , pl. Dominikański 1 , 50-159 Wrocław, PL
www: idź
Termin: od: 2019-10-03 do: 2019-10-05
Koszt: 100 - 500 ZŁ
Program: zobacz
Wyświetleń: 264


Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy!

“Ginekologia i położnictwo na co dzień”– to problem, z którym spotykamy się przede wszystkim na dyżurach w szpitalach oraz w codziennej pracy gabinetowej – przychodnianej. Stąd pomysł zorganizowania konferencji skierowanej głównie do lekarzy pierwszego kontaktu ginekologiczno – położniczego. Będziemy poruszali tematy związane właśnie z taką naszą działalnością.
Obecnie jesteśmy coraz bardziej otaczani różnymi Rozporządzeniami tworzonymi przez MZ – mającymi ogromną moc prawną, a nie do końca możliwymi do wykonania w obecnych warunkach – Jako Prezes PTGiP mam tego świadomość i dlatego o tym będziemy mówić. Przedstawimy również najnowsze rekomendacje PTGiP, które powstały i powstaną w najbliższym czasie (cięcia cesarskiego, histeroskopii, niepłodności).
Przedstawimy algorytmy postępowania z ciężarną chorą na różne schorzenia. Kiedyś nie mogły takie kobiety zajść w ciążę, teraz to prawie norma – takie przypadki stanowią nowe wyzwanie dla lekarzy prowadzących ciąże. Każda taka ciężarna wymaga indywidualnego podejścia ale ukierunkowanego algorytmem postępowania. Takie algorytmy przedstawimy do wykorzystania. Odniesiemy się do niektórych zaleceń jak np. profilaktyki śródciążowej konfliktu Rh, kiedy nie zawsze można dostać leku. A może lepiej oznaczać grupę krwi płodu – byłoby to tańsze i efektywniejsze? To są problemy życia codziennego, z którymi borykają się lekarze na I linii opieki perinatologicznej. Z tematów ginekologicznych omówimy ginekologię jednego dnia – czy to jest przyszłość naszej specjalności – wydawałoby się, że tak, ale jak rozliczać żeby nie wpaść w kłopoty z NFZ.

Zaprosiłem jak zwykle najwybitniejszych ekspertów z całej Polski – co gwarantować będzie wysoki poziom merytoryczny. Ponadto ustalone wnioski będą miały przełożenie na stanowisko nowych władz PTGiP wyrażone w algorytmach- rekomendacjach postępowania. Takie jest moje przesłanie jako Prezesa naszego Towarzystwa. Leczymy według najnowszej wiedzy, którą zdobywajmy na konferencjach i ustalajmy rekomendacje praktycznego i realnego postępowania.

Informuję również, że od tego roku wprowadzamy jako PTGiP akredytacje punktowe poszczególnych konferencji. Liczba punktów przydzielona danej Konferencji będzie uzależniona od merytoryki konferencji, liczby wykładowców, liczby uczestników itp. Prezydium PTGiP będzie przyznawało każdej akredytowanej przez PTGiP Konferencji odpowiednią liczbę punktów - max. 50. Uzyskanie przez lekarza – członka naszego Towarzystwa, 200 punktów w okresie roku, będzie umożliwiało otrzymanie Certyfikatu PTGiP Działalności Położniczo-Ginekologicznej – zgodnej z aktualną wiedzą medyczną. Certyfikat taki poza, moim zdaniem, aspektem prestiżowym, będzie miał pozytywne znaczenie w opiniowaniu różnych nieprzewidywalnych spraw prawnych. Będzie to dowód ustawicznego kształcenia i postępowania zgodnie z najnowszą wiedzą położniczo-ginekologiczną.

Do zobaczenia we Wrocławiu!

Prof. dr hab. Mariusz Zimmer

Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego

tagi: ginekologia położnictwo ginekolog Wrocław

Wydarzenie archiwalne

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia