Dzień Farmaceuty

Dzień Farmaceuty

Organizator: Polskie Towarzystwo Alergologiczne
Miejsce: Hotel Gołębiewski, Al. Ks. Bp. Bursche 3,, 43-460 Wisła, PL
www: idź
Termin: od: 2019-05-10 do: 2019-05-10
Koszt: 250 - 400 ZŁ
Program: zobacz
Wyświetleń: 185


Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy do udziału w nowej i autorskiej inicjatywie Polskiego Towarzystwa Alergologicznego jaką jest Dzień Farmaceuty. Odbędzie się on 10 maja 2019 r. w trakcie XI Konferencji Szkoleniowej PTA w Hotelu Gołębiewski w Wiśle.

Polskie środowisko alergologiczne dostrzega jak ważną rolę odgrywa personel apteki we właściwym procesie terapeutycznym. Farmaceuci są często na pierwszej linii walki z alergiami – jak wykazują aktualne badania to często właśnie do nich jako pierwsi trafiają chorzy cierpiący z powodu cieknącego nosa, podejrzanej wysypki czy cyklicznych duszności. Od umiejętności i wiedzy farmaceuty zależy czy osoba z podejrzeniem choroby alergicznej, otrzyma odpowiednią informację o dalszym postępowaniu ze swoją chorobą. Wiemy doskonale, że farmaceuci są chętni by pogłębiać i konfrontować swoją wiedzę z opiniami oraz doświadczeniami lekarzy-specjalistów.

Polskie Towarzystwo Alergologiczne otwiera się na te głosy i pragnie zaproponować Państwu jednodniowe szkolenie dedykowane farmaceutom obejmujące zagadnienia przydatne w codziennym kontakcie z pacjentem z chorobą alergiczną. Głównym celem tego szkolenia jest pomoc w rozeznaniu gdzie przebiega granica kompetencji w łańcuchu lekarz-pacjent-farmaceuta oraz jak poprawić efektywność tej współpracy dla dobra chorych. Przedstawimy także podstawy różnicowania i charakterystykę najczęstszych chorób alergicznych oraz przeanalizujemy kontrowersje dotyczące odpowiedniego dawkowania leków przeciwalergicznych. Prezentacje i warsztaty przygotują najwybitniejsi polscy alergolodzy, liderzy naszej specjalizacji, a jednocześnie praktycy z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Liczymy także na aktywny głos farmaceutów, którzy na podstawie własnych doświadczeń pozwolą nam poprawić proces leczenia polskich alergików. Do współpracy przy tym projekcie chcemy zaprosić przedstawicieli samorządu farmaceutycznego – Naczelną Izbę Aptekarską, regionalne Izby Aptekarskie oraz Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne.

Mamy nadzieję, że ta propozycja spotka się z Państwa pozytywnym odzewem i pozwoli na synergiczne działanie środowiska alergologów i farmaceutów. Ufamy, że ten projekt będzie miał jednocześnie charakter ekspercki, bo kierowany jest do liderów polskiej farmacji, ale i powszechny, bo dzięki ich współpracy z alergologami wytyczy nowe standardy postępowania z pacjentem przy aptecznym okienku.

Zapraszamy do współpracy!

tagi: alergologia szkolenie farmaceuta Wisła apteki

Wydarzenie archiwalne

Najbliższe wydarzenia