XI Konferencja Szkoleniowa PTA

XI Konferencja Szkoleniowa PTA

Organizator: Polskie Towarzystwo Alergologiczne
Miejsce: Hotel Gołębiewski, Al. Ks. Bp. Bursche 3,, 43-460 Wisła, PL
www: idź
Termin: od: 2019-05-08 do: 2019-05-11
Koszt: 861 - 1107 ZŁ
Program: zobacz
Wyświetleń: 258

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością zapraszam do udziału w XI Konferencji Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, która odbędzie się w dniach 8-11 maja 2019 r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle.

Zgodnie z tradycją naszych spotkań, tytuł Konferencji wybrali sami jej uczestniczy w trakcie ostatniej edycji: Alergia – zapobiegam, kontroluję, leczę. Te trzy słowa doskonale oddają istotę naszej codziennej pracy. Naszym najważniejszym zadaniem jest hipokratejskie nie szkodzić, ale prawdziwa sztuka medyczna polega na właściwym zapobieganiu chorobie, jej odpowiedniej kontroli gdy się pojawia oraz leczeniu, by całkowicie lub choćby częściowo zniwelować jej skutki dla pacjenta.

Pracy dla alergologów jest ciągle wiele. Epidemiologia chorób alergicznych daje podstawy do nazywania alergii epidemią naszych czasów. Według danych EAACI Polska jest w czołówce państw z najlepszym dostępem do opieki alergologicznej. Problemem pozostaje jednak niski odsetek osób odczulających się w naszym kraju, a immunoterapia to przecież podstawowe narzędzie pracy alergologa z pacjentem.

Mam nadzieję, że nasze najbliższe spotkanie w Wiśle będzie kolejnym ważnym krokiem w rozwoju polskiej alergologii. Ostatnia, jubileuszowa Konferencja zapisała się pięknie w historii naszego Towarzystwa. Poprzednie edycje – dzięki pracy prof. P. Kuny, prof. B. Rogali, prof. B. Samolińskiego oraz prof. Z. Bartuzi – były widocznym znakiem jak ważna i popularna jest tematyka alergologiczna nie tylko wśród specjalistów, ale i całym społeczeństwie. Należy kontynuować te piękne tradycje łączenia alergologii akademickiej z praktycznym podejściem codziennej pracy z chorym. Ufam, że ten cel dzięki Państwa wsparciu uda nam się osiągnąć na naszym majowym spotkaniu. Program naukowy będzie odzwierciadlał nowości współczesnej alergologii, oddając jednak należne miejsce uznanym i sprawdzonym metodom diagnozy i terapii chorób alergicznych, które często są przez nas wszystkich niedocenianie lub zaniedbywane. Zadbamy także o integrację środowiska alergologicznego, podtrzymując dobre zwyczaje wiślanych spotkań alergologów.

Gorąco zapraszam i zachęcam do aktywnego udziału XI Konferencji Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego – naprawdę warto zarezerwować w swym kalendarzu te kilka dni na dyskusję o alergologii na najwyższym poziomie.

Prof. Marek Kulus
Prezydent
Polskiego Towarzystwa Alergologicznego


Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową https://konferencja2019.szkoleniapta.pl/

Za udział w konferencji zostaną przyznane punkty edukacyjne.

Rejestracja możliwa jest poprzez stronę internetową lub przez bezpośredni kontakt z Biurem Organizacyjnym konferencje@altasoft.pl

AltaSoft Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa

tagi: Wisła Hotel Gołębiewski alergologia lekarze specjaliści PTA konferencja szkolenie punkty edukacyjne World Allergy Training School Europejski Egzamin Specjalizacyjny z Alergologii

Wydarzenie archiwalne

Najbliższe wydarzenia