8. Ogólnopolska Konferencja Sekcji Krążenia Płucnego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

8. Ogólnopolska Konferencja Sekcji Krążenia Płucnego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Organizator: Polskie Towarzystwo Kardiologiczne
Miejsce: Lubelskie Centrum Konferencyjne , ul. Artura Grottgera 2, 20-029 Lublin, PL
www: idź
Termin: od: 2018-11-15 do: 2018-11-17
Koszt: 1 - 400 ZŁ
Program: zobacz
Wyświetleń: 159

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy!

Serdecznie zapraszamy na 8. Ogólnopolską Konferencję Sekcji Krążenia Płucnego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, która tym razem odbędzie się w Lublinie w dniach 15-17 listopada 2018 r. Miasto, które szczyci się bogatą, liczącą ponad siedemset lat historią, będzie gościło specjalistów chorób krążenia płucnego w szczególnym roku obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Spotkanie rozpocznie się w czwartkowe popołudnie 15 listopada warsztatami ze spiroergometrii i ćwiczeniami z psychologiem klinicznym. Ten dzień zamknie prezentacja przypadków wzbogacona komentarzem ekspertów. W kolejnych dniach odbędą się sesje poświęcone między innymi nowym kierunkom w diagnostyce, terapii i prognozowaniu rokowania odległego w tętniczym nadciśnieniu płucnym, zagadnieniom kontrowersyjnym dyskutowanym w konwencji „pro-kontra”, doniesieniom pediatrów i kardiochirurgów. Kontynując tradycję lat poprzednich, jedną z sesji poświęcimy nadciśnieniu płucnemu w przebiegu chorób predysponujących, tym razem – układowych tkanki łącznej. W trakcie sesji poświęconej zakrzepowo-zatorowemu nadciśnieniu płucnemu będą mieli Państwo okazję przeanalizować pracę „zespołów CTEPH”.
Jak co roku, odbędzie się też sesja przeznaczona dla Pań Pielęgniarek. Pragniemy również spotkać się na porannej kawie z reprezentantami Stowarzyszenia Pacjentów.

Ważną częścią Konferencji jest przegląd działalności naukowej polskich ośrodków leczenia TNP co zrealizujemy w trakcie sesji plakatowej. Wierzymy, że nie zabraknie ciekawych, inspirujących i odkrywczych prac, które staną do konkursu.

Wartość merytoryczna Konferencji jest wyzwaniem zarówno dla organizatorów, jak uczestników. Zapraszamy zatem do dyskusji i do wymiany doświadczeń. Dołożymy wszelkich starań, aby podobnie jak w latach poprzednich uznali Państwo udział w Konferencji za efektywny i przydatny w dalszej pracy.

Serdecznie zapraszamy do gościnnego Lublina!

Dr hab. n. med. Grzegorz Kopeć Prof. UJ
Przewodniczący Komitetu Naukowego

Dr n. med. Piotr Błaszczak
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Wydarzenie archiwalne

Najbliższe wydarzenia