L1+L2 Kręgosłup szyjny, bark (Kinetic Control)

Dodaj do schowka
Organizator: Fizjo-sport
Miejsce: Galeria Center Park, Rzeszów, Polska
www: idź
Termin: od: 2017-03-23 do: 2017-03-26
Koszt: 1750 - 1800 ZŁ
Program: zobacz
Wyświetleń: 688

Odpowiednia integracja odcinka szyjnego i barku jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania górnego kwadrantu. Badania naukowe pokazują, że około 70% populacji doświadcza epizodów bólowych odcinka szyjnego oraz około 60-65% stawu barkowego. Dolegliwości te ograniczają zdolność do pracy i do udziału w życiu społecznym czy sporcie. Osoby z obu tych grup mają również dużą ilość nawrotów dolegliwości w okresie do 3 lat po ustąpieniu pierwszego epizodu. Ponadto osoby z przewlekłym lub nawracającym problemem odcinka szyjnego, mają tendencję do rozwijania wtórnych dolegliwości stawu barkowego. Proces ten może również występować w odwrotnej kolejności. Takie dane i spostrzeżenia podkreślają potrzebę oceny i odtworzenia prawidłowej motoryki jednocześnie -odcinka szyjnego i stawu barkowego, jako integralną całość.

Skuteczna ocena i odpowiedni trening kontroli motorycznej są istotnymi elementami dla zmniejszenia ilości nawrotów dolegliwości bólowych. Zaburzenia motoryczne na poziomie szyi i obręczy barkowej mogą powodować rozwijanie niekontrolowanych kompensacji z powodu restrykcji, bólu i innych czynników zaburzających optymalny ruch. Szczegółowa ocena kontroli ruchu oraz wdrożenie odpowiednich strategii reedukacji, stanowi kluczowy element dla przywrócenia prawidłowej funkcji odcinka szyjnego i stawu barkowego.

Ruchy głowy, odcinka szyjnego i obręczy barkowej są zarówno anatomicznie, jak i biomechanicznie powiązane z wieloma mięśniami odpowiadającymi za kontrolę ruchów w tym obszarze. Ponieważ odcinek szyjny i bark są od siebie funkcjonalnie zależne, oczywistym jest że należy je również poddawać wspólnej ocenie podczas diagnostyki i terapii. W trakcie tego modułu zostanie przedstawione rozumowanie kliniczne dotyczące zmian w obrębie synergistycznych grup mięśniowych jedno i wielostawowych odcinka szyjnego i barku. Ponadto zostanie zaprezentowana analiza wpływu dysbalansu mięśniowego (stabilizatory vs mobilizatory) na funkcję ruchową.

Wydarzenie archiwalne

PnWtŚrCzPtSoN
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia