II Narodowy Kongres Żywieniowy

II Narodowy Kongres Żywieniowy

Organizator: Instytut Żywności i Żywienia
Miejsce: PGE Narodowy, Al. Ks. J. Poniatowskiego 1, Warszawa, PL
www: idź
Termin: od: 2017-01-27 do: 2017-01-27
Koszt: Nie określono
Program: zobacz
Wyświetleń: 1242

Szanowni Państwo!


Podejmując się zorganizowania I Narodowego Kongresu Żywieniowego „Żywność i żywienie w prewencji i leczeniu chorób – postępy 2015” nie przypuszczaliśmy, że spotka się on aż z tak ogromnym zainteresowaniem zarówno środowiska dietetyków, specjalistów ds. żywienia, jak i środowiska medycznego.

Kierując się wiarą i przekonaniem, że podjęte przez nas działania są ważne dla zdrowia publicznego – zarówno dla środowisk związanych z żywnością, żywieniem, medycyną i zdrowiem publicznym, jak i przedstawicieli przemysłu oraz przedstawicieli jednostek rządowych i samorządowych związanych z tymi dziedzinami – Instytut Żywności i Żywienia z ogromną przyjemnością i satysfakcją zaprasza do wzięcia udziału w kolejnym, II Narodowym Kongresie Żywieniowym „Żywność i żywienie w prewencji i leczeniu chorób – postępy 2016”, który odbędzie się 27 stycznia 2017 r. w Warszawie.

W trakcie obrad Kongresu Żywieniowego głównym zagadnieniem będzie, w jaki sposób w Polsce można istotnie zmniejszyć zachorowalność na nowotwory złośliwe. Sesja I pozwoli przedstawić najnowsze badania naukowe Instytutu Żywności i Żywienia obejmujące podsumowanie kilkudziesięciu lat, ukazujące, jak zmiany żywieniowe i stylu życia Polaków wpłynęły na epidemiologię różnych nowotworów złośliwych. W Sesji II omówione zostaną zalecenia żywieniowe i dotyczące aktywności fizycznej oraz odbędzie się Debata, w której udział weźmie przedstawiciel Ministra Zdrowia i Polskiej Unii Onkologii. Kolejna, Sesja III poświęcona będzie postępowaniu żywieniowemu i aktywności fizycznej w zaburzeniach stanu odżywienia u chorych na nowotwory. Jej uczestnikami będą wybitni eksperci m.in. z Centrum Zdrowia Dziecka, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu oraz AWF we Wrocławiu. Obrady Kongresu zakończy Sesja IV poświęcona rekomendacjom dotyczącym stylu życia po wyleczeniu nowotworu. Jej uczestnikami będą m.in. przedstawiciele AWF we Wrocławiu i Centrum Edukacji Zdrowotnej w Warszawie.

W imieniu Instytutu Żywności i Żywienia pragnę Państwa zapewnić, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby program naukowy Kongresu jak najlepiej przygotować pod kątem merytorycznym i tym samym dać Państwu możliwość zapoznania się z postępami w omawianej tematyce, by móc wdrożyć je do codziennej praktyki.

Niech wolno mi będzie wyrazić nadzieję, że udział w tym wydarzeniu pozostanie na długo w Państwa pamięci, stając się jednocześnie ważną pozycją w Państwa corocznym kalendarium.


prof. dr hab. med. Mirosław Jarosz

Przewodniczący Komitetu Naukowego
Dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia

Wydarzenie archiwalne

Najbliższe wydarzenia