II Narodowy Kongres Żywieniowy • MEDtube.pl

II Narodowy Kongres Żywieniowy

II Narodowy Kongres Żywieniowy

Szanowni Państwo!


Podejmując się zorganizowania I Narodowego Kongresu Żywieniowego „Żywność i żywienie w prewencji i leczeniu chorób – postępy 2015” nie przypuszczaliśmy, że spotka się on aż z tak ogromnym zainteresowaniem zarówno środowiska dietetyków, specjalistów ds. żywienia, jak i środowiska medycznego.

Kierując się wiarą i przekonaniem, że podjęte przez nas działania są ważne dla zdrowia publicznego – zarówno dla środowisk związanych z żywnością, żywieniem, medycyną i zdrowiem publicznym, jak i przedstawicieli przemysłu oraz przedstawicieli jednostek rządowych i samorządowych związanych z tymi dziedzinami – Instytut Żywności i Żywienia z ogromną przyjemnością i satysfakcją zaprasza do wzięcia udziału w kolejnym, II Narodowym Kongresie Żywieniowym „Żywność i żywienie w prewencji i leczeniu chorób – postępy 2016”, który odbędzie się 27 stycznia 2017 r. w Warszawie.

W trakcie obrad Kongresu Żywieniowego głównym zagadnieniem będzie, w jaki sposób w Polsce można istotnie zmniejszyć zachorowalność na nowotwory złośliwe. Sesja I pozwoli przedstawić najnowsze badania naukowe Instytutu Żywności i Żywienia obejmujące podsumowanie kilkudziesięciu lat, ukazujące, jak zmiany żywieniowe i stylu życia Polaków wpłynęły na epidemiologię różnych nowotworów złośliwych. W Sesji II omówione zostaną zalecenia żywieniowe i dotyczące aktywności fizycznej oraz odbędzie się Debata, w której udział weźmie przedstawiciel Ministra Zdrowia i Polskiej Unii Onkologii. Kolejna, Sesja III poświęcona będzie postępowaniu żywieniowemu i aktywności fizycznej w zaburzeniach stanu odżywienia u chorych na nowotwory. Jej uczestnikami będą wybitni eksperci m.in. z Centrum Zdrowia Dziecka, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu oraz AWF we Wrocławiu. Obrady Kongresu zakończy Sesja IV poświęcona rekomendacjom dotyczącym stylu życia po wyleczeniu nowotworu. Jej uczestnikami będą m.in. przedstawiciele AWF we Wrocławiu i Centrum Edukacji Zdrowotnej w Warszawie.

W imieniu Instytutu Żywności i Żywienia pragnę Państwa zapewnić, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby program naukowy Kongresu jak najlepiej przygotować pod kątem merytorycznym i tym samym dać Państwu możliwość zapoznania się z postępami w omawianej tematyce, by móc wdrożyć je do codziennej praktyki.

Niech wolno mi będzie wyrazić nadzieję, że udział w tym wydarzeniu pozostanie na długo w Państwa pamięci, stając się jednocześnie ważną pozycją w Państwa corocznym kalendarium.


prof. dr hab. med. Mirosław Jarosz

Przewodniczący Komitetu Naukowego
Dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia

Tagi: żywność    żywienie    dietetyka    odżywienia    dieta   

Udostępnij:


Najbliższe wydarzenia
XVI Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Alergia Astma Immunologia Kliniczna Łódź 2017

XVI Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Alergia Astma Immunologia Kliniczna Łódź 2017

Specjalizacja: Immunologia kliniczna, Inne, Medycyna rodzinna, Pediatria
od: 2017-06-08    do: 2017-06-10      Koszt: 350 ZŁ

XVI Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Alergia Astma Immunologia Kliniczna 2017 Łódź, 8 – 10 czerwca 2017 Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze EXPO Łódź, Al. Politechniki 4 GŁÓWNE TEMATY:...

VI Forum Polskiej Szkoły Echokardiografii "Echokardiografia kliniczna – update 2017"

VI Forum Polskiej Szkoły Echokardiografii "Echokardiografia kliniczna – update 2017"

Specjalizacja: Choroby wewnętrzne, Kardiologia, Medycyna rodzinna
od: 2017-04-01    do: 2017-04-01      Koszt: 50 - 449 ZŁ

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do udziału w VI Forum Naukowym Polskiej Szkoły Echokardiografii "Echokardiografia kliniczna – update 2017", które odbędzie się w dniu...

II Kongres Forum Pediatrii Praktycznej - Cztery Pory Roku

II Kongres Forum Pediatrii Praktycznej - Cztery Pory Roku

Specjalizacja: Medycyna rodzinna, Pediatria
od: 2017-05-19    do: 2017-05-20      Koszt: 200 - 200 ZŁ

Pozostając w konwencji roku ubiegłego, podzieliliśmy Kongres na cztery sesje – pory roku i dołożyliśmy wszelkich starań, aby wykłady zawarte w poszczególnych blokach...

pokaż więcej

Termin od: 2017-01-27
do: 2017-01-27
Miejsce PGE Narodowy
Al. Ks. J. Poniatowskiego 1
Warszawa
PL
Koszt Nie określono
Organizator Instytut Żywności i Żywienia
Program zobacz
www idź
Strona korzysta z plików cookies. Więcej na temat plików cookies znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję