2. Międzynarodowa konferencja dotycząca MRKH dla lekarzy i pacjentek

Organizator: Chcemy Być Rodzicami
Miejsce: Hotel Ibis, Ogrodowa 28, Puławska 228/ 73, 02-670 Warszawa, Polska
www: idź
Punkty edukacyjne: 18
Termin: od: 2016-05-26 do: 2016-05-28
Koszt: 15 ZŁ
Program: zobacz
Wyświetleń: 1038

W dniach 26–28 maja 2016 r. w Warszawie odbędzie się 2. międzynarodowa konferencja naukowa dla lekarzy i pacjentek dotycząca zespołu MRKH (Mayera-Rokitansky’ego-Kustera-Hausera), obejmującego wrodzony brak lub znaczny stopień niedorozwoju macicy i pochwy prowadzący m.in. do niepłodności. To unikalne na skalę światową spotkanie lekarzy z pacjentkami w formie wymiany informacji i doświadczeń.

Celem konferencji będzie spotkanie edukacyjne wybitnych specjalistów z całego świata oraz prezentacja najnowszych osiągnięć z zakresu ginekologii, transplantologii, embriologii i psychologii w leczeniu pacjentek z MRKH. W programie konferencji oprócz wykładów specjalistów odbędą się również warsztaty dla pacjentek.

Lekarze za udział w konferencji otrzymują 18 punktów edukacyjnych.

Swój udział zapowiedzieli między innymi:

• dr Randa Akouri ze Szpitala Uniwersyteckiego Sahlgrenska w Goteborgu, współtwórczyni pierwszego udanego przeszczepu macicy
• dr Amy C. Lossie, wybitny genetyk oraz Prezes Beautiful You MRKH Foundation
• dr Katharina Rall, wybitna specjalistka w zakresie MRKH ze Szpitala Uniwersyteckiego w Tübingen
• dr Munire Erman-Akar z Uniwersytetu Akdeniz, członkini tureckiego zespołu, który przeszczepił macicę w 2011 r.
• dr n. med. Tomasz Rokicki, specjalista ginekolog-położnik z kliniki leczenia niepłodności InviMed, przygotowujący polską pacjentkę do przeszczepu macicy w Szwecji

MRKH, czyli zespół Mayera-Rokitansky’ego-Kustera-Hausera, dotyka 1 na
5 tysięcy kobiet i objawia się między innymi brakiem macicy i pochwy.Jeszcze do niedawna uznawano go za chorobę nieuleczalną i powodującą bezpłodność, jednak dzisiaj wiadomo, że są sposoby, aby pacjentki z MRKH mogły zostać matkami. Z pomocą przychodzą m.in. transplantologia oraz medycyna wspomagania rozrodu – a konkretnie metoda in vitro.
Jednym z wielu tematów poruszanych na konferencji, oprócz przeszczepu macicy, chirurgii i terapii psychologicznej, będzie również rodzicielstwo zastępcze i adopcja.

tagi: MRKH zespół Mayera-Rokitansky’ego-Kustera-Hausera

Wydarzenie archiwalne

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia