Warsztaty Kardiologi Interwencyjnej (WCCI)

Warsztaty Kardiologi Interwencyjnej (WCCI)

Organizator: Fundacja Wspierania Kardiologii Interwencyjnej
Miejsce: Hotel InterContinental, ul. Emilii Plater 49, Warszawa, PL
www: idź
Termin: od: 2016-04-06 do: 2016-04-08
Koszt: Nie określono
Program: zobacz
Wyświetleń: 1114

W dniach 6-8 kwietnia 2016 roku odbędzie się XX jubileuszowa edycja Warsztatów Kardiologii Interwencyjnej – Warsaw Course on Cadiovascular Interventions (WCCI). Nasze Warsztaty już od wielu lat mają ugruntowaną pozycję w środowisku kardiologów interwencyjnych nie tylko w naszym kraju, ale również w Europie, USA i w Azji. Warto podkreślić, iż są one oficjalnie akredytowane przez Asocjację Interwencji Sercowo-Naczyniowych PTK, a także przez Europejską Asocjację Przezskórnych Interwencji Sercowo-Naczyniowych (EAPCI).

Dzięki współpracy z EAPCI i EuroPCR w gronie wykładowców mamy wybitnych przedstawicieli europejskiej i światowej kardiologii interwencyjnej. W tym roku będą wśród nich m.in.: Andreas Baumbach, Anson Cheung, Ariel Finkelstein, Eberhard Grube, Michael Haude, Gary Mintz, Francesco Prati, Lars Sondergaard, Goran Stankovic, Corrado Tamburino, William Wijns i wielu innych znakomitych i powszechnie znanych kardiologów interwencyjnych i kardiochirurgów.

Program tegorocznych Warsztatów przewiduje trzy nurty sesji naukowych wspartych przekazami z sal zabiegowych. Pierwszy dotyczy rewaskularyzacji wieńcowej, drugi chorób strukturalnych serca i wad zastawkowych, natomiast trzeci chorób tętnic obwodowych. Obrady podczas naszych Warsztatów będą odbywały się równolegle 3 salach, co zwiększa ofertę edukacyjną, a ponadto pozwala na zindywidualizowanie programu przez uczestników WCCI.

Wiodącymi tematami XX Warsztatów Kardiologii Interwencyjnej będą:
• przezskórna angioplastyka w wielonaczyniowej chorobie wieńcowej
• leczenie ostrych zespołów wieńcowych, szczególnie NSTE-ACS
• zabiegi hybrydowe
• przezcewnikowe leczenie wad zastawkowych serca
• zamykanie uszka lewego przedsionka oraz nieprawidłowych połączeń wewnątrzsercowych
• oraz postępy w przezskórnym leczeniu chorób tętnic obwodowych, ze szczególnym uwzględnieniem angioplastyki tętnic szyjnych.

Na program naszych Warsztatów składają się: telewizyjne przekazy „na żywo” z pracowni kardioangiograficznych Instytutu Kardiologii w Warszawie-Aninie oraz Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CSK MSW w Warszawie, wykłady oraz dyskusje prowadzone z udziałem wybitnych polskich i zagranicznych specjalistów nie tylko z dziedziny kardiologii i kardiochirurgii, ale również z angiologii, radiologii inwazyjnej i chirurgii naczyniowej. W programie przewidzieliśmy także sympozja satelitarne, prezentujące najnowsze wyniki badań klinicznych oraz innowacyjne urządzenia i techniki leczenia przydatne w kardiologii interwencyjnej.

Podczas pierwszego i drugiego dnia naszych Warsztatów (WCCI) dodatkowo będzie się odbywał Kurs dla Młodych Praktyków Kardiologii Interwencyjnej organizowany pod auspicjami AISN, EAPCI i PCR. Kursem kierować będą prof. Jacek Legutko, prof. Jerzy Pręgowski i Dr Davide Capodanno. Kurs jest dedykowany dla młodych lekarzy z Europy Centralnej i Wschodniej, rozpoczynających samodzielną aktywność w zakresie zabiegów przezskórnej angioplastyki tętnic wieńcowych, przyczyniając się niejako przy okazji do popularyzacji Warsztatów Warszawskich poza granicami naszego kraju.

tagi: Kardiologia inwazyjna kardiologia interwencyjna interwencje sercowo-naczyniowe ptk wcci

Wydarzenie archiwalne

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia