Miejsce: Dolnośląskie Centrum Psychoterapii, ul. Sienkiewicza 116/4, 50-347 Wrocław, Polska
www: idź
Zaburzenia lękowe są jednymi z najczęściej występujących zaburzeń psychicznych u dzieci w wieku rozwojowym- począwszy od lęku separacyjnego, po fobie, czy zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. W trakcie szkolenia omówione zostaną przyczyny zaburzeń lękowych, diagnoza różnicowa poszczególnych zaburzeń lękowych oraz metody i techniki pracy terapeutycznej. Zajęcia będą prowadzone metodami aktywnymi (warsztat), w które wplatane będą mini - wykłady. Warsztat oparty został o praktyczne ćwiczenia nad studium przypadku.
Adresaci:
Niniejsze szkolenie jest warsztatem przeznaczonym dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą - psychologów, pedagogów, wychowawców, terapeutów i studentów tych kierunków.
Program:
1. Epidemiologia dziecięcych i młodzieńczych zaburzeń lękowych.
2. Koncepcje psychologiczne lęku (K. Horney, R.B. Catell, C.D. Spielberger). 3. Obraz kliniczny zaburzeń lękowych w okresie rozwojowym.
4. Występowanie zaburzeń lękowych wraz z innymi zaburzeniami psychicznymi.
5. Niektóre przyczyny zaburzeń lękowych okresu rozwojowego.
6. Diagnoza różnicowa poszczególnych rodzajów zaburzeń lękowych.
7. Lęk separacyjny - diagnoza, terapia.
8. Zaburzenia lękowe uogólnione - diagnoza, terapia.
9. Fobie - fobie proste, fobie społeczne. Diagnoza i terapia.
10. Zaburzenia lęku napadowego - ataki paniki. Diagnoza i terapia.
11. Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne - diagnoza i terapia.
12. Zaburzenia związane ze stresem. Diagnoza i terapia.
13. Farmakoterapia zaburzeń lękowych.
Trener:
Katarzyna Lisowska - psycholog, psychoterapeuta, trener. Ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie Wrocławskim oraz czteroletni kurs Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, ośrodku akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Na co dzień pracuje jako psychoterapeuta na Oddziale Dziennym Ogólnopsychiatrycznym w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu, gdzie prowadzi psychoterapię grupową i udziela wsparcia psychologicznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy z grupami oraz bogate doświadczenie kliniczne. Od wielu lat prowadzi szkolenia i treningi psychologiczne z zakresu kompetencji interpersonalnych oraz rozwoju osobistego współpracując z największymi firmami szkoleniowymi w Polsce. Pomocy psychologicznej udzielała w ośrodku wczesnej interwencji dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, w ośrodku szkolno-wychowawczym, na oddziale psychiatrycznym w Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego Euromedicare przy Szpitalu św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich. Pełniła również rolę psychologa oraz wykładowcy psychologii w International School of Ekola we Wrocławiu, zajmując się wsparciem psychologicznym dla osób doświadczających stresu i szoku kulturowego oraz trudności psychologicznych wynikających ze zmiany kultury. Ukończyła kurs akredytowany przez Cambridge: The International Baccalaureate DP Psychology uprawniający do prowadzenia zajęć z psychologii w języku angielskim. Zajmuje się także przekładem tekstów z kręgu psychoterapii, psychoanalizy, psychologii i filozofii.
Wydarzenie archiwalne