Terapia poznawczo-behawioralna par i rodzin

Organizator: Dolnośląskie Centrum Psychoterapii
Miejsce: Dolnośląskie Centrum Psychoterapii, ul. Sienkiewicza 116/4, 50-347 Wrocław, Polska
www: idź
Termin: od: 2014-10-10 do: 2014-10-10
Koszt: 350 - 350 ZŁ
Program: zobacz
Wyświetleń: 734

Niniejsze szkolenie prezentuje założenia teoretyczne i techniki pracy z rodzinami i parami w ujęciu poznawczo-behawioralnym. Łączy wiedzę z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej z teorią systemów rodzinnych, wiedzą dotyczącą neurobiologii i regulacji emocji.

Adresaci:
Na szkolenie zapraszamy specjalistów zainteresowanych poszerzeniem własnych kompetencji w zakresie pracy terapeutycznej z parami i rodzinami , osoby zainteresowane podejściem poznawczo-behawioralnym: psychologów, doradców małżeńskich, pracowników socjalnych.

Program:
1. Podstawy teoretyczne terapii poznawczo-behawioralnej par

2. Mechanizmy zmiany w terapii par i rodzin

3. Pojęcie schematu w terapii CBT
a) schemat
b) schematy i myśli automatyczne
c) zniekształcenia poznawcze
d) wpływ na funkcjonowanie w parze i w rodzinie schematów pochodzących z rodziny pochodzenia

4. Wpływ procesów neurobiologicznych
a) procesy poznawcze
b) procesy emocjonalne

5. Pierwsze spotkanie z parą i rodziną
a) zasady pierwszego spotkania
b) diagnoza i wywiad
c) narzędzia diagnozy pary i rodziny

6. Rozpoznawanie ogólnych wzorców i głównych problemów relacyjnych- praca warsztatowa
a) przekonania kluczowe
b) zniekształcenia poznawcze
c) myśli, emocje i zachowania
d) nieadaptacyjne wzorce behawioralne praca
e) reinterpretacja myśli automatycznych

7. Konceptualizacja przypadku i plan terapii

8. Techniki poznawcze w terapii par i rodzin- praca warsztatowa

9. Techniki behawioralne w terapii par i rodzin- praca warsztatowa

10. Ograniczenia i przeciwwskazania do podejścia poznawczo-behawioralnego.

11. Analiza przypadków, praca warsztatowa.


Trener:
Agnieszka Juszczyk-Mirek - psycholog kliniczny, psychoterapeuta systemowy, certyfikowany interwent kryzysowy Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, superwizor i trener Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej. Prowadzi interwencję kryzysową, psychoterapię systemową indywidualną, grupową, terapię rodzin i par, zajęcia psychoedukacyjne i szkolenia. Pracuje w ujęciu systemowym z rodzinami z zaburzeniami psychotycznymi, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami psychosomatycznymi. Specjalizuje się w terapii zaburzeń lękowych, depresyjnych, psychotycznych, psychoterapii zaburzeń seksualnych, zaburzeń ASD I PTSD. Prowadzi sesje debriefingowe Critical Incident Stress Debriefing (CISD) dla specjalistów zajmujących się zawodowo ratownictwem i interwencją kryzysową oraz ofiar, grup dotkniętych kryzysem. Członek Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, International Critical Incident Stress Foundation (ICISF), International Association for Suicide Prevention (IASP). Pracuje w kilku Poradniach Zdrowia Psychicznego. Jest biegłym sądowy w zakresie psychologii klinicznej dzieci i dorosłych oraz seksuologii. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe w zakresie Seksuologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W zakresie umiejętności psychoterapeutycznych kształciła się także w Szkole Terapeutycznej Psychoterapia Systemowa Indywidualna i Rodzinna WTTS (kurs podstawowy i kurs zaawansowany), Terapia Rodzin - Polski Instytut Ericksonowski, Terapia Małżeństw i Par - Polski Instytut Ericksonowski, Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie, Studium metod pracy z ofiarami przemocy seksualnej, ich rodzinami i opiekunami - Fundacja Dzieci Niczyje, Studium Opiniowania Psychologiczno-Sądowego - Fundacja Dzieci Niczyje, Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.

Wydarzenie archiwalne

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia