Miejsce: Dolnośląskie Centrum Psychoterapii, ul. Sienkiewicza 116/4, 50-347 Wrocław, Polska
www: idź
Program szkolenia definiuje problem agresji i autoagresji u dzieci i młodzieży oraz omawia metody diagnozy i pomocy psychologicznej. Zajęcia będą prowadzone metodami aktywnymi.
Adresaci:
Szkolenie skierowane jest do terapeutów, wychowawców, pracowników służby zdrowia i opieki społecznej, oraz studentów ostatnich lat kierunków: psychologia, pedagogika, resocjalizacja. Program definiuje problem agresji i autoagresji u dzieci i młodzieży oraz omawia metody diagnozy i pomocy psychologicznej. Zajęcia będą prowadzone metodami aktywnymi (warsztat), uczestnicy będą mieli okazję pracować nad studium przypadku, wezmą udział w ćwiczeniach indywidualnych i grupowych.
Program:
1. Definicja i historia rozwoju pojęcia zespołu Aspergera.
2. Zespół Aspergera w klasyfikacji ICD-10 i DSM-IV.
3. Zespół Aspergera a autyzm.
4. Funkcjonowanie dziecka z zespołem Aspergera w poszczególnych obszarach (intelekt, emocje, funkcjonowanie społeczne).
5. Terapia i wspomaganie dziecka z zespołem Aspergera. Metody pracy terapeutycznej.
6. Zespół Retta w klasyfikacji ICD-10 i DSM-IV.
7. Terapia i wspomaganie dziecka z zespołem Retta. Metody pracy terapeutycznej.
8. Zaburzenia hiperkinetyczne w klasyfikacji ICD-10 i DSM-IV.
9. Funkcjonowanie dziecka z zaburzeniami hiperkinetycznymi.
10. Terapia i wspomaganie rozwoju dziecka z zaburzeniami hiperkinetycznymi. Metody pracy terapeutycznej.
11. Praca nad studium przypadku.
Trener:
Katarzyna Lisowska - psycholog, psychoterapeuta, trener. Ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie Wrocławskim. Umiejętności terapeutyczne kształciła w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, ośrodku akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy z grupami oraz bogate doświadczenie kliniczne. Od wielu lat prowadzi własną praktykę psychologiczną oraz szkolenia i treningi psychologiczne z zakresu kompetencji interpersonalnych oraz rozwoju osobistego współpracując z największymi firmami szkoleniowymi w Polsce. Pomocy psychologicznej udzielała m.in na Oddziale Dziennym Ogólnopsychiatrycznym w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu, ośrodku wczesnej interwencji dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, w ośrodku szkolno-wychowawczym, na oddziale psychiatrycznym w Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego Euromedicare przy Szpitalu św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich. Pełniła również rolę psychologa oraz wykładowcy psychologii w International School of Ekola we Wrocławiu, zajmując się wsparciem psychologicznym dla osób doświadczających stresu i szoku kulturowego oraz trudności psychologicznych wynikających ze zmiany kultury. Ukończyła kurs akredytowany przez Cambridge: The International Baccalaureate DP Psychology uprawniający do prowadzenia zajęć z psychologii w języku angielskim. Zajmuje się także przekładem tekstów z kręgu psychoterapii, psychoanalizy, psychologii i filozofii.
Wydarzenie archiwalne