Praca terapeutyczna z osobą współuzależnioną i DDA/DDD

Organizator: Dolnośląskie Centrum Psychoterapii
Miejsce: Dolnośląskie Centrum Psychoterapii, ul. Sienkiewicza 116/4, 50-347 Wrocław, Polska
www: idź
Termin: od: 2014-05-23 do: 2014-05-23
Koszt: 350 - 350 ZŁ
Program: zobacz
Wyświetleń: 1297

Uczestnicy szkolenia nabędą wiedzę w zakresie sylwetki psychologicznej osoby współuzależnionej, jej funkcjonowania w środowisku rodzinnym oraz społecznym. Nabędą umiejętności diagnozowania zaburzenia w postaci współuzależnienia, zgodnie z kryteriami ICD -10, dodatkowo będą mieli możliwość, w czasie pracy warsztatowej, trenowania metod terapeutycznych.

Adresaci:
Szkolenie skierowane jest do osób zawodowo zajmujących się terapią i pomocą psychologiczną – psychologów, terapeutów, pedagogów, oraz studentów ostatnich lat studiów wyżej wymienionych kierunków.

Program:
1. Pojęcie współuzależnienia.
2. Portret psychologiczny osoby współuzależnionej.
3. Funkcjonowanie osoby współuzależnionej w środowisku rodzinnym i społecznym.
4. Metody diagnozy osoby współuzależnionej.
5. Metody interwencji podejmowanej wobec osoby współuzależnionej.
6. Metody terapii współuzależnienia.
7. Zaburzenia psychosomatyczne występujące u osoby współuzależnionej
8. Diagnoza DDA (lista cech,rozpoznawanie,mapa świata DDA).
9. Terapia DDA- prawa osobiste i prawa innych wobec mnie.
10. Podwójne komunikaty.
11. Praca nad zmianą.
12. Poczucie krzywdy i przebaczanie.
13. Odpowiedzialność za siebie i swoje zdrowienie.
14. Korzyści z bycia DDA.


Trener:
Marzena Szczygieł - psycholog, psychoterapeutka, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, kierownik programu Młodzieżowego Klubu Abstynenta, prezes Stowarzyszenia JESTEM zajmującego się terapią i profilaktyką uzależnień. Członek Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Poradniach Zdrowia Psychicznego, młodzieżowych ośrodkach szkolno-wychowawczych, instytucjach zajmujących się profilaktyką i terapią uzależnień oraz współuzależnień. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe w pracy terapeutycznej. Specjalizuje się w interwencji kryzysowej i terapii osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych i współuzależnionych, DDA. Prowadzi terapię grupową dla osób z problemem uzależnienia od środków psychoaktywnych, osób współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików. W terapii zajmuje się osobami w sytuacji kryzysu, problemami zaburzeń depresyjnych, lękowych, zaburzeń somatyzacyjnych, kryzysem przemocy w rodzinie, zjawiskiem zaniedbania i krzywdzenia dzieci, przemocą seksualną. Prowadzi terapię indywidualną i grupową dzieci i osób dorosłych, terapię rodzin, zajęcia psychoedukacyjne i szkolenia dla specjalistów zajmujących się terapią. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Studium Pomocy Psychologicznej i Studium Terapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Kwalifikacje do prowadzenia terapii rodzin zdobyła kształcąc się w Instytucie Psychiatrii i Neurologii IPIN w Warszawie. Umiejętności psychoterapeutyczne kształciła m.in. w: Instytucie Psychologii Zdrowia Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Szkole Terapeutycznej Polskiego Instytutu Ericksonowskiego, Instytucie Psychiatrii i Neurologii IPIN Warszawa, Towarzystwie Promocji Zdrowia, KARAN Warszawa, Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej MEN Warszawa, NORDISK, PSMP Amsterdam, Instytut Kształcenia Nauczycieli Kalisz, Instytut Psychoterapii Wrocław, WOTUiW Wrocław. Prowadzi szkolenia specjalistyczne dla trenerów i terapeutów grupowych z zakresu konstruowania programów terapeutycznych i psychoprofilaktycznych, prowadzenia terapii grupowej dla osób uzaleznionych, współuzależnionych i DDA.

Wydarzenie archiwalne

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia