Techniki i narzędzia pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą

Organizator: Dolnośląskie Centrum Psychoterapii
Miejsce: Dolnośląskie Centrum Psychoterapii, ul. Sienkiewicza 116/4, 50-347 Wrocław, Polska
www: idź
Termin: od: 2014-03-21 do: 2014-03-21
Koszt: 350 - 350 ZŁ
Program: zobacz
Wyświetleń: 1180

Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest wyposażenie specjalistów w wiedzę i umiejętności pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą, w zakresie skutecznej integracji i pomocy terapeutycznej w przezwyciężaniu trudności w społecznym funkcjonowaniu dzieci i młodzieży z zaburzeniami i nieprzystosowanej społecznie.

Adresaci:
Szkolenie adresowane jest do profesjonalistów: nauczycieli, pedagogów szkolnych, psychologów, pracowników pomocy społecznej, oraz studentów ostatnich lat kierunków: pedagogika, psychologia.

Program:
1. Zaburzenia zachowania i emocji u dzieci i młodzieży.
2. Narzędzia pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą.
3. Zabawa i techniki ekspresyjne w psychoterapii dzieci i młodzieży:
a) techniki wykorzystujące fantazję
b) techniki z wykorzystaniem opowiadań i historii
c) techniki ekspresji z wykorzystaniem arteterapii
d) techniki z wykorzystaniem zabaw i gier
e) zastosowanie lalek i kukiełek w psychoterapii dzieci i młodzieży
f) techniki zabawy grupowej
g) inne techniki
4. Trening interpersonalny dla dzieci i młodzieży.
5. Trening stymulowania zdolności twórczych.
6. Trening neutralizacji zachowań agresywnych.
7. Konstruowanie programów terapeutycznych dla dzieci i młodzieży.
8. Analiza przypadków- praca warsztatowa

Trener:
Dorota Werner - psychoterapeutka, certyfikowany instruktor i specjalista terapii uzależnień Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, certyfikowany interwent kryzysowy Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, superwizor i trener Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej. Członek Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuje w kilku Poradniach Zdrowia Psychicznego, opiniuje na potrzeby orzecznictwa sądowego w sytuacji nadużyć seksualnych. Pracuje z osobami indywidualnymi i rodzinami integrując podejście ericksonowskie i podejście systemowe. Specjalizuje się w terapii zaburzeń odżywiania - anoreksja i bulimia, zaburzeń psychosomatycznych, zaburzeń lękowych, depresyjnych, psychotycznych, psychoterapii zaburzeń seksualnych, interwencji kryzysowej I terapii ofiar przemocy psychicznej, fizycznej i seksualnej, osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych i współuzależnionych, DDA. Ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Opolskim oraz Studia Podyplomowe w zakresie Seksuologii Klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne. Umiejętności psychoterapeutyczne kształciła m.in. w: Studium Pomocy Psychologicznej - Instytut Psychologii Zdrowia Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - Instytut Psychologii Zdrowia Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Szkole Terapeutycznej Polskiego Instytutu Ericksonowskiego, Terapia Rodzin - Polski Instytut Ericksonowski, Terapia Małżeństw i Par - Polski Instytut Ericksonowski,Studium metod pracy z ofiarami przemocy seksualnej, ich rodzinami i opiekunami - Fundacja Dzieci Niczyje, Studium Opiniowania Psychologiczno-Sądowego - Fundacja Dzieci Niczyje.

Wydarzenie archiwalne

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia