Miejsce: Targi Lublin S.A., ul. Dworcowa 11, 20-406 Lublin, Polska
www: idź
Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele i Koledzy
Zbliża się już kolejne nasze spotkanie - kolejny Kongres Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej.
Czas na podsumowanie naszej działalności, prezentację osiągnięć, dyskusje, rozmowy. Tak mało mamy okazji do wspólnych spotkań.
Poprzedni Kongres odbył się w Kielcach, obecny jest organizowany przez zespół Zakładu Medycyny Nuklearnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. To jedna z najbardziej zasłużonych placówek medycyny nuklearnej w Polsce. Została zorganizowana przez Panią Profesor Annę Tarkowską – Przewodniczącą Naszego Towarzystwa, znanego i cenionego na świecie naukowca. Od wielu lat Zakład jest kierowany przez uczennicę Pani Profesor – dr hab. Beatę Chrapko. Pragnę gorąco podziękować dr hab. Beacie Chrapko i jej zespołowi za zaproszenie i organizację Kongresu.
Osobne podziękowania kieruję do mojego przyjaciela i przyjaciela naszego środowiska prof. dr hab. med. Andrzeja Dropa, Rektora Lubelskiej Uczelni. Dziękuję za objęcie patronatu nad naszym Kongresem i za wszechstronną pomoc w jego organizacji.
Szanowni Państwo, Kongres w Lublinie będzie miał szczególny charakter. Wybierzemy nowe władze naszego Towarzystwa. Warto już dziś rozmawiać na ten temat, zastanowić się kto dalej powinien poprowadzić Towarzystwo, kto z członków zdecydowałby się na objęcie funkcji prezesa i/lub członka zarządu.
Ktoś powiedział, że między dwoma dźwiękami kryje się zawsze ten trzeci; tak samo między dwiema opiniami rodzi się trzecia, między dwiema hipotezami kryje się trzecia hipoteza. Życzę nam wszystkim, aby nasze spotkanie w Lublinie było miejscem licznych dyskusji i wymiany opinii, dzięki którym będą rodzić się nowe idee.
Oczekując na nasze spotkanie
Leszek Królicki
tagi: Klasyczna diagnostyka radioizotopowa Kliniczne zastosowanie metody PET/CT medycyna nuklearna Multimodalność w medycynie nuklearnej Obrazowanie molekularne z wykorzystaniem radioizot
Wydarzenie archiwalne