Rodzinny przeszczep nerki - dar nowego życia

Oceń:
5
5 5 4
Ładowanie odtwarzacza... Odtwarzacz wymaga wtyczki Flash Player
dodano:
8 lat temu
wyświetleń:
5961

Opis materiału

7 stycznia 2013 roku w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu międzynarodowy zespół lekarzy kierowany przez Prof. dr. hab. n. med. Wojciecha Witkiewicza przeprowadził pierwszą w Polsce transplantację nerki z zastosowaniem robota chirurgicznego. 

W Polsce zaledwie 3% przeszczepów nerek to przeszczepy rodzinne. Przeszczep rodzinny skraca czas oczekiwania na narząd z około 3 lat do 2-3 miesięcy. Dawca narządu jest wypisywany ze szpitala w ciągu 3-5 dni po operacji i ma zapewnioną dożywotnią opiekę medyczną. Biorcy z narządem od żywego dawcy żyją przeciętnie blisko o połowę dłużej niż ci, którzy dostali narząd od dawcy zmarłego. 

Film przedstawia historię Pani Bronisławy, która w obliczu informacji na temat choroby ukochanego syna zdecydowała się na przeszczep rodzinny i podarowała mu własną nerkę.
tagi: przeszczep nerki przeszczep rodzinny transplantacja transplantacja nerki rodzinny przeszczep nerki WSSK robot chirurgiczny chirurgia robotowa przeszczepy rodzinne rodzinne przeszczepy nerek nefrektomia robotowa

Inne filmy tego użytkownika

Podobne

pokaż więcej