5 rzeczy, które robię inaczej 10 lat po skończeniu stomatologii

Oceń:
5
Ładowanie odtwarzacza... Odtwarzacz wymaga wtyczki Flash Player
dodano:
5 miesięcy temu
wyświetleń:
1003

Opis materiału

Jest pięć rzeczy, którymi chcę się z wami podzielić, a które teraz robię inaczej niż gdy uczono mnie na uniwersytecie. Kierunek stomatologiczny jest świetnym fundamentem, ale doświadczenie kliniczne w świecie rzeczywistym i ciągłe uczenie się nauczyły mnie cennych lekcji, które zmieniły moje podejście.1 – Rutynowo separuję zęby wielokorzeniowe, co upraszcza skomplikowane ekstrakcje i chroni blaszkę policzkową kości, co zapewnia lepsze wyniki leczenia pacjenta. Jest to umiejętność, której musiałem się nauczyć i rozwijać po ukończeniu studiów.2 - Stosowanie abrazji powietrznej w celu ułatwienia usuwania płytki nazębnej, co ma zalety w stomatologii adhezyjnej i nie tylko. Nie wyobrażam już sobie praktyki klinicznej bez abrazji powietrznej!3 - Podczas preparacji ubytków na powierzchniach stycznych stosuję „osłonę klinową”, która zapobiega zarysowaniu zębów sąsiednich, zapewniając precyzyjne opracowanie ubytku bez powodowania uszkodzeń jatrogennych. Wiem, że dla wielu nowych absolwentów preparacja ubytków na powierzchniach stycznych może być stresująca, a chęć zapobiegania uszkodzeniom jatrogennym oznacza często zbyt ograniczone i agresywne preparacje. Proste użycie osłony klinowej naprawdę pomogło mi przezwyciężyć ten problem.4 - Onlaye! Rzadko preparuję już zęby pod korony, zamiast tego, tam gdzie to możliwe, decyduję się na onlaye, które zachowują strukturę zęba i stanowią wyzwanie naukowe i artystyczne we współczesnej stomatologii adhezyjnej.5 – Verti-prep – kiedy potrzebuję korony, a ząb nie nadaje się do leczenia adhezyjnego (zła jakość i ilość szkliwa, głębokie brzegi poddziąsłowe), wtedy stosuję verti-prep, co zmieniło moją pracę na lepsze.


Ogólnie rzecz biorąc, zmiany te wniosły wartość dodaną do mojej praktyki i poprawiły wyniki pacjentów. Pamiętaj, że stomatologia kliniczna to podróż ciągłego rozwoju. Zachowaj ciekawość i rozwijaj się, jednocześnie szanując najlepsze dostępne dowody naukowe.


Najważniejsze informacje z tego odcinka:0:24 Brak doświadczenia klinicznego na uniwerystecie1:04 Ekstrakcje4:02 Abrazja powietrzna w celu usunięcia biofilmu6:27 Klin – zapobiegaj uszkodzeniom jatrogennym!9.39 Preparacja pod nakłady11.39 Verti-prep

tagi: podcast stomatologiczny stomatologia edukacja w stomatologii onlay wideo w stomatologii


Inne filmy tego użytkownika

Podobne

pokaż więcej