Stomatologia biomimetyczna | Lekcja 7: natychmiastowe uszczelnienie zębiny IDS

Oceń:
5
5 5 1
dodano:
8 miesięcy temu
wyświetleń:
735

Opis materiału

Lekcja 7 kursu Stomatologii Biomimetycznej obejmuje ważną koncepcję natychmiastowego uszczelniania zębiny w celu uzyskania mocnych, niezawodnych wiązań.


Jedną z najbardziej niezwykłych właściwości naturalnych zębów jest niezwykle silna adhezja, która łączy zewnętrzną powłokę szkliwa i znajdujący się pod nią rdzeń zębiny. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że te warstwy powstają niezależnie podczas rozwoju. Są one połączone biologicznym wiązaniem znanym jako połączenie szkliwno-zębinowe (DEJ). Wiązanie to jest niezwykle silne i niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naturalnych zębów. Większość uzupełnień niestey nie naśladuje tego połączenia. Większość wypełnień, wkładów, nakładów i koron NIE jest mocno zacementowana lub związana z zębem. Spowodowane jest to prostszymi/szybszymi procedurami, nieodpowiednią kontrolą/izolacją wilgoci podczas zabiegu oraz ogólny brak zrozumienia naukowej podstawy maksymalizacji adhezji. Słabsza adhezja może być „wystarczająco dobra”, aby działać w niektórych sytuacjach, ale zwykle oznacza to większe usuwanie zdrowej struktury zęba i większej szansy na powikłania przez całe życie zęba. Silna adhezja jest istotnym składnikiem tego, co sprawia, że ​​odbudowane zęby działają jak zęby własne i minimalizują powikłania, takie jak nadwrażliwość, ból, złamania, próchnica wtórna, leczenie kanałowe.


NATYCHMIASTOWE USZCZELNIANIE ZĘBINY Aby uzyskać bardzo mocne wiązanie, musimy użyć odpowiednich materiałów i zastosować odpowiednie techniki. Dzięki optymalnej technice adhezja uzupełnień do zębów może naśladować silną funkcję wiązania biologicznego DEJ, co pozwala na maksymalnie ulepszoną funkcję i sukces. Ten film przedstawia krok po kroku sposób aplikacji techniki natychmiastowego uszczelniania zębinym, który pozwala na bardzo mocne, niezawodne wiązania z zębiną.

tagi: stomatologia biomimetyczna podejście biomimetyczne IDS adhezja natychmiastowe uszczelnienie zębiny stomatologia adhezyjna stomatologia zachowawcza


Inne filmy tego użytkownika

Podobne

pokaż więcej