Stomatologia biomimetyczna | Lekcja 3: jak zapobiec leczeniu kanałowemu?

Oceń:
N/A
dodano:
2 lata temu
wyświetleń:
1522

Opis materiału

Lekcja 3 kursu Stomatologia Biomimetyczna dr Matta Nejada omawia, w jaki sposób podejście biomimetyczne może pomóc pacjentom uniknąć leczenia kanałowego.


CO TO JEST LECZENIE KANAŁOWE? Leczenie kanałowe polega na usunięciu nerwu i miazgi z wnętrza zęba, odkażeniu korzeni i umieszczeniu materiału wypełniającego w kanałach korzeniowych. Tego procesu można uniknąć, ale gdy miazga ulegnie silnemu zapaleniu, doprowadzi to do ucisku i bólu, a ostatecznie wymagać będzie leczenia kanałowego lub alternatywnie ekstrakcji. Ważną kwestią jest to, że w większości przypadków, leczeniu kanałowemu można zapobiec, jeśli zęby są regularnie kontrolowane, a problemy rozwiązywane, zanim będzie za późno.


STOMATOLOGIA BIOMIMETYCZNA MOŻE UNIKNĄĆ PONAD 90% przypadków leczenia kanałowego, oszczędzając więcej tkanekzęba, zachowując więcej zęba i stosując protokoły leczenia próchnicy. Ten film przedstawia niektóre z głównych sposobów, w jakie można uniknąć leczenia kanałowego w podejściu biomimetycznym, w tym:


1) Zachowanie zdrowych tkanek zębów


2) Precyzyjne opracowywanie ubytków


3) Unikanie ekspozycji miazgi


4) Uszczelnianie zęba


5) Odpowiednie przywrócenie wytrzymałości i struktury zęba


6) Ochrona zęba przed bólem, nadwrażliwością i próchnicą wtórną

tagi: stomatologia biomimetyczna leczenie kanałowe zapobieganie leczeniu kanałowemu podejście biomimetyczne stomatologia zachowawcza


Inne filmy tego użytkownika

Podobne

pokaż więcej