Kurs z ortopedii onkologicznej – łagodne nowotwory tkanki chrzęstnej (kostniakochrzęstniak, chrzęstniak i inne)– wykład 5

Oceń:
5
5 5 1
Ładowanie odtwarzacza... Odtwarzacz wymaga wtyczki Flash Player
dodano:
6 lat temu
wyświetleń:
4937
specjalizacja:
Ortopedia

Opis materiału

Wykład ten przedstawia cechy kliniczne, radiologiczne oraz patofizjologiczne łagodnych nowotworów tkanki chrzęstnej tj. enchondromas, kostniakochrzęstniaki, chrzęstniaki, chondromyxoid fibroma oraz włókniaki okostnowe.
Jest to część z cyklu wykładów, które dotyczą diagnostyki obrazowej, patofizjologii oraz leczenia nowotworów układu kostno-mięśniowego.
Doktor James C. Wittig jest ortopedą onkologiem specjalizującym się w zabiegach oszczędzających kończyny w przebiegu mięsaków kości i tkanek miękkich u dzieci oraz dorosłych. Zajmuje się on również leczeniem operacyjnym w łagodnych nowotworach kości i tkanek miękkich, złamań patologicznych a także nowotworów przerzutowych. Doktor Wittig regularnie uczy rezydentów z ortopedii o diagnostyce radiologicznej i patofizjologicznej oraz o leczeniu nowotworów układu kostno-mięśniowego. W 2007 roku doktor Wittig wygrał nagrodę Nauczyciela Roku za nadzwyczajne prowadzenie, kierownictwo oraz bezinteresowne poświęcenie dla rezydentów z Oddziału Ortopedii Chorób Kończyn w szpitalu w Nowym Jorku. Niedawno doktor Wittig znalazł się w pierwszej 13-stce Ortopedów Onkologów w Stanach zjednoczonych. Został on również uznany jako najlepszy Ortopeda Onkolog w obszarze Nowego Jorku oraz Stanów Zjednoczonych w Castle Connoly i New York Magazine. W celu uzyskania więcej informacji zapraszam do odwiedzenia mojej strony internetowej: www.tumorsurgery.org
Wyłączenie odpowiedzialności: Informacje zawarte w tym materiale filmowym nie mają na celu zastąpienia żadnej z poszczególnych opinii lekarskich. Jeżeli zdiagnozowano u Ciebie nowotwór jakiejkolwiek części ciała lub nowotwór układu kostno-mięśniowego musisz uzyskać oficjalną opinię od lekarza lub ortopedy onkologa. Informacje zawarte w tym materiale filmowym służą wyłącznie celom dydaktycznym.

tagi: chrzęstniak Kostniakochrzęstniak Nowotwory łagodne Nowotwory łagodne kości Enchondromas


Bartosz Szurlej
Edytor

Bartosz Szurlej

lek.

Polecany materiał

Inne filmy tego użytkownika

Podobne

pokaż więcej