Filtracja przezrzęskowa w chirurgii szklistkowo-siatkówkowej • Film • MEDtube.pl

Filtracja przezrzęskowa w chirurgii szklistkowo-siatkówkowej

Ładowanie odtwarzacza... Odtwarzacz wymaga wtyczki Flash Player
Udostępnij:

dodano: 2011-08-19 wyświetleń: 1403
Oceń:
N/A
N/A 5 0


Opis materiału

tagi: filtracja ciało rzęskowe komora przednia oka mitomycyna ostrze Fugo singh

Wideo przedstawia zabieg filtracji przez ciało rzęskowe oraz następujące po niej otwarcie komory przedniej oka w celu wypłukania oleju silikonowego. Operator wykonuje podspojówkowy depozyt Mitomycyny 0,01%. Ostrze Fugo o średnicy końcówki równej 500 mikronów zastosowane jest przy użyciu najwyższej energii.

Profesjonaliści popierają MEDtube

Z zainteresowaniem zapoznałem się z działaniem portalu MEDtube. Sądzę, że pełna realizacja tego projektu będzie miała istotne znaczenie edukacyjne w medycynie, pozwoli na wymianę wiedzy i doświadczeń. Łatwy dostęp do informacji, szczególnie w postaci zdjęć i filmów video jest bardzo atrakcyjną formą nauki, szczególnie w specjalnościach zabiegowych. W mikrochirurgii okulistycznej w ostatnich dziesięcioleciach nastąpił gwałtowny rozwój w zakresie nowych metod operacyjnych, które są często przedstawiane w  formie video. Również metody diagnostyczne, szczególnie metody obrazowania struktur oka, ulegają ciągłemu doskonaleniu. Myślę więc, że MEDtube może spełniać ważną rolę w okulistycznym kształceniu specjalistycznym i być istotnym uzupełnieniem interaktywnej strony internetowej Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Życzę powodzenia w rozwijaniu projektu.

Wojciech Omulecki

Prof. dr hab. n. med.
Prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego

  Z zainteresowaniem zapoznałem się z działaniem portalu MEDtube. Sądzę, że pełna realizacja tego projektu będzie miała istotne znaczenie edukacyjne w medycynie, pozwoli na wymianę wiedzy i doświadczeń. Łatwy dostęp do informacji, szczególnie w postaci zdjęć i filmów video jest bardzo atrakcyjną formą nauki, szczególnie w specjalnościach zabiegowych. W mikrochirurgii okulistycznej w ostatnich dziesięcioleciach nastąpił gwałtowny rozwój w zakresie nowych metod operacyjnych, które są często przedstawiane w formie video. Również metody diagnostyczne, szczególnie metody obrazowania struktur oka, ulegają ciągłemu doskonaleniu. Myślę więc, że MEDtube może spełniać ważną rolę w okulistycznym kształceniu specjalistycznym i być istotnym uzupełnieniem interaktywnej strony internetowej Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Życzę powodzenia w rozwijaniu projektu.  
więcej  

Podobne

pokaż więcej
Strona korzysta z plików cookies. Więcej na temat plików cookies znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję