Przeniesienie (transfer) nerwu mięśniowo-skórnego do nerwu międzykostnego przedniego z przedłużeniem cięcia

Oceń:
4.5
dodano:
4 lata temu
wyświetleń:
1893

Opis materiału

W filmie pokazano przeniesienie (transfer) nerwu mięśniowo-skórnego (części zaopatrującej mięsień ramienny) do nerwu międzykostnego przedniego z przedłużeniem.
Operatorzy: MacKinnon SE., Yee A.
Informacje o autorze: Dr. Mackinnon, I Oddział Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej, Uniwersytet Waszyngtona, St. Louis, Missouri.
Streszczenie:
Utrata funkcji mięśni zginacza długiego kciuka i części promieniowej zginacza głębokiego palców znacznie upośledza szczypanie i siłę chwytu ręki. Porażenie to może być izolowane bądź stanowić składową porażenia dolnej części splotu ramiennego. Część unerwiająca mięsień ramienny nerwu mięśniowo-skórnego może być z powodzeniem użyta jako donor do transferu zwłaszcza, gdy uraz dotyczy nerwów C7-Th1 i gdy inne nerwy (takie jak nerw do mięśnia prostownika promieniowego krótkiego nadgarstka) nie są dostępne.
W omawianym przypadku pacjent zgłosił się z powodu częściowego porażenia nerwów C7-Th1 wywołanego urazem. W badaniu elektrodiagnostycznym nie stwierdzono poprawy. Wykonano przeniesienie (transfer) nerwu mięśniowo-skórnego (części zaopatrującej mięsień ramienny) do nerwu międzykostnego przedniego. W filmie pokazano ponadto przedłużenie nacięcia potwierdzające topografię nerwu międzykostnego przedniego. Omawiany pacjent ma zmienione czucie z powodu anastomozy między nerwem skórno-mięśniowym a częścią czuciową nerwu pośrodkowego.

tagi: transfer przeniesienie nerwu chirurgia plastyczna nerw pośrodkowy


Inne filmy tego użytkownika

Podobne

pokaż więcej