European VR Congress – Przyszłość zaczyna się dziś

Illusion of Human MindEuropean VR Congress poświęcony rozwijającej się w szalonym tempie technologii wirtualnej rzeczywistości, już 3-4 listopada odbędzie się w Warszawie. To pierwsze tak kompleksowe wydarzenie dotyczące technologii VR, okrzykniętej zgodnie technologią przyszłości.


Podczas konferencji eksperci podzielą się z zaproszonymi gośćmi swoim doświadczeniem wykorzystania technologii wirtualnej rzeczywistości w wielu dziedzinach życia. Wśród prowadzonych wykładów nie zabraknie również doświadczeń oraz wizji wykorzystania technologii VR w medycynie.

Marcin Wiśniewski opowie uczestnikom kongresu jak niezbędny może okazać się w przyszłości VR w szkoleniach profesjonalistów. Techniki wykorzystujące wirtualną rzeczywistość mogą zrewolucjonizować możliwości szkolenia w wielu zawodach zastępując tradycyjny sposoby nauczania.

Nie można zapominać o tym, że wirtualna rzeczywistość może rozszerzyć, usprawnić, czy odseparować świat realny w służbie człowiekowi. Piotr Łój opowie zebranym o szkoleniach z wykorzystaniem technologii VR, podnoszących bezpieczeństwo w sytuacjach kryzysowych, przeprowadzanych dla takich organizacji jak: Czerwony Krzyż i Lekarze Bez Granic. Poruszony zostanie również temat wykorzystania VR we wsparciu terapii, rehabilitacji, relaksacji, leczenia, uśmierzania bólu, odwrócenia uwagi czy motywowania.

Podczas kongresu przedstawione zostaną również badania nad iluzją ucieleśnienia wirtualnych ciał oraz możliwościami wywołania cielesnego poczucia „bycia kimś” w wirtualnej przestrzeni. Zaprezentowane zostaną efekty ucieleśnienia określonego rodzaju awatara na emocje, przekonania i zachowanie osoby oraz efekty, jakie wywołuje takie doświadczenie na uczestniku, takie jak: redukcja uprzedzeń rasowych, intensywność odczuwanego bólu czy zdolność prawidłowej oceny odległości i rozmiaru obiektów. Zaprezentowane zostaną zarówno mechanizmy psychologiczne omawianych zjawisk, jak i możliwości ich praktycznego wykorzystania.

Konferencja odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik – najbardziej znanym obecnie muzeum multimedialnym w Polsce. Jej organizatorem są Konferencje Agora, za którymi stoi wieloletnie doświadczenie Agory SA w prowadzeniu ważnych projektów i powoływaniu do życia odnoszących sukcesy przedsięwzięć.


Więcej informacji:
www.vrcongress.pl
FB/EuropeanVRCongress
TT/vrcongress
Instagram/vrcongressKontakt: 
Marta Wojakowska 
tel. 507 023 842,
mail: marta.wojakowska@krakow.agora.pl

Brak komentarzy.

Odpowiedz

(required)

(required)

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.