Wykorzystanie narzędzi diagnostycznych w doradztwie zawodowym

Organizator: Dolnośląskie Centrum Psychoterapii
Miejsce: Dolnośląskie Centrum Psychoterapii, ul. Sienkiewicza 116/4, 50-347 Wrocław, Polska
www: idź
Termin: od: 2014-10-24 do: 2014-10-24
Koszt: 350 - 350 ZŁ
Program: zobacz
Wyświetleń: 864

Cele szkolenia:
- prezentacja narzędzi diagnostycznych przydatnych w doradztwie zawodowym;
- przekazanie podstawowych informacji odnośnie psychometrii w celu właściwego diagnozowania na potrzeby doradztwa zawodowego;
- prezentacja zasad właściwego doboru narzędzi testowych, integrowania informacji diagnostycznych z różnych źródeł, formułowania porad i udzielania informacji zwrotnych;
- dyskusja na temat etycznego korzystania z narzędzi psychometrycznych.

Adresaci:
Szkolenie adresowane jest do psychologów, pedagogów oraz innych osób chcących poszerzyć swoje umiejętności w zakresie posługiwania się, wykorzystywania i interpretacji narzędzi diagnostycznych w doradztwie zawodowym.

Program:
1. Założenia, cele i możliwości procesu diagnozy psychologicznej.

2. Rola diagnozy psychologicznej w procesie oceny potencjału kompetencyjnego klientów, planowania działań aktywizacyjnych, procesu współpracy długo- i krótkoterminowej z klientem, planowania i realizacji zadań grupowej pracy z klientem.

3. Analiza wybranych grup metod diagnozy psychologicznej (przykładowe testy oceny potencjału kompetencyjnego, procesów poznawczych, kompetencji społecznych, funkcjonowania w różnych środowiskach).

4. Zastosowanie praktyczne wybranych narzędzi pscyhologicznych i ich interpretacja.

5. Przykładowe zastosowanie wybranych podejść i metod diagnozy psychologicznej w procesie doradztwa zawodowego (metoda obserwacji próbek zachowań, obserwacja uczestnicząca, swobodne techniki diagnozy).

6. Analiza przebiegu procesu diagnostycznego.

7. Analiza procesu relacji psychologa z doradcą zawodowym i innymi osobami zaangażowanymi w proces aktywizacji indywidualnej i grupowej klientów.

8. Przykłady zastosowania wyników diagnozy psychologicznej do oceny tzw. efektów miękkich projektu (np. do oceny poziomu i kierunku zmian w zakresie wybranych kompetencji klientów projektu; wykorzystanie wyników diagnozy psychologicznej do formułowania rekomendacji końcowych projektów badawczych i społecznych).

9. Analiza studium przypadku, praca warsztatowa.


Trener:
Katarzyna Lisowska - psycholog, psychoterapeuta, trener. Ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie Wrocławskim oraz czteroletni kurs Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, ośrodku akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Na co dzień pracuje jako psychoterapeuta na Oddziale Dziennym Ogólnopsychiatrycznym w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu, gdzie prowadzi psychoterapię grupową i udziela wsparcia psychologicznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy z grupami oraz bogate doświadczenie kliniczne. Od wielu lat prowadzi szkolenia i treningi psychologiczne z zakresu kompetencji interpersonalnych oraz rozwoju osobistego współpracując z największymi firmami szkoleniowymi w Polsce. Pomocy psychologicznej udzielała w ośrodku wczesnej interwencji dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, w ośrodku szkolno-wychowawczym, na oddziale psychiatrycznym w Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego Euromedicare przy Szpitalu św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich. Pełniła również rolę psychologa oraz wykładowcy psychologii w International School of Ekola we Wrocławiu, zajmując się wsparciem psychologicznym dla osób doświadczających stresu i szoku kulturowego oraz trudności psychologicznych wynikających ze zmiany kultury. Ukończyła kurs akredytowany przez Cambridge: The International Baccalaureate DP Psychology uprawniający do prowadzenia zajęć z psychologii w języku angielskim. Zajmuje się także przekładem tekstów z kręgu psychoterapii, psychoanalizy, psychologii i filozofii.

Wydarzenie archiwalne

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia