Rozwód i rozpad rodziny - pomoc psychologiczna dziecku i rodzinie

Organizator: Dolnośląskie Centrum Psychoterapii
Miejsce: Dolnośląskie Centrum Psychoterapii, ul. Sienkiewicza 116/4, 50-347 Wrocław, Polska
www: idź
Termin: od: 2014-09-13 do: 2014-09-13
Koszt: 350 - 350 ZŁ
Program: zobacz
Wyświetleń: 719

Uczestnicy szkolenia będą mieli okazję zapoznać się m.in. z tematem pracy z parą małżeńską rozważającą decyzję o rozwodzie, terapii małżeńskiej, mediacji rodzinnych, psychoedukacji i poradnictwa psychologicznego. Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób, które w swojej pracy stykają się ze zjawiskiem rozpadu rodziny.

Adresaci:
Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób, które w swojej pracy stykają się ze zjawiskiem rozpadu rodziny, małżeństwa – do psychologów, terapeutów, pedagogów itp. Zapraszamy szczególnie osoby pracujące z dziećmi i pragnące zdobyć wiedzę i umiejętności konieczne do wspierania i pomocy dziecku w tym trudnym okresie, jakim jest rozwód ich rodziców. Do udziału zachęcamy także profesjonalistów zajmujących się pomocom parom małżeńskim w okresie poprzedzającym decyzję o rozwodzie.

Program:
1. Psychologiczne rozumienie pojęcia rozwodu.

2. Rozwód jako proces – fazy i typowe zjawiska.

3. Bezpośrednie i odległe konsekwencje rozwodu dla funkcjonowania i rozwoju dziecka.

4. Praca z parą małżeńską rozważającą decyzję o rozwodzie – terapia małżeńska, mediacje rodzinne, psychoedukacja i poradnictwo psychologiczne.

5. Rozwód rodziców jako doświadczenie straty w przeżyciu dziecka – typowe reakcje.

6. Wsparcie dziecka w sytuacji rozwodu rodziców.

7. Techniki terapeutycznej pracy z dzieckiem z rozbitej rodziny.

8. Technika genogramu w pracy terapeutycznej z rodziną rozbitą lub rekonstruowaną.

9. Zasadność terapii rodzinnej w sytuacji rozwodu.


Trener:
Agnieszka Tekiela - psychoterapeuta, pedagog, certyfikowany interwent kryzysowy Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej. Członek Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychodynamicznego. Prowadzi interwencję kryzysową, terapię ofiar i sprawców przemocy psychicznej, fizycznej i seksualnej. Pracuje z osobami dotkniętymi kryzysami uzależnień, kryzysami suicydalnymi, osobami po stracie oraz osobami z rodzin dysfunkcyjnych. Realizuje grupy wsparcia, zajęcia psychoedukacyjne i szkolenia dla specjalistów zajmujących się interwencją kryzysową oraz pomocą terapeutyczną. Doświadczenie zawodowe zdobyła w Specjalistycznym Ośrodku Interwencji Kryzysowej, oraz jako koordynator w Ośrodku Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, w Ośrodku Psychoterapii i Rozwoju Eidos. Umiejętności psychoterapeutyczne kształciła m.in. w: Szkole Terapeutycznej Krakowskie Centrum Psychodynamiczne, Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży przy Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Wydarzenie archiwalne

Najpopularniejsze wydarzenia

Najbliższe wydarzenia